Prowadząc fundację dbamy o to, by o naszej działalności dowiedziało się jak najszersze grono osób. Jest to czasochłonny proces, lecz dzięki odpowiednim narzędziom możemy sprostać temu wyzwaniu. Często w głowach wielu osób pojawia się pomysł, by wyjść poza granice naszego kraju. Wtedy pojawia się problem – jak przygotować wielojęzyczną stronę?

Obsługa wielu języków w WordPress’ie

W takiej sytuacji wiele osób myśli, iż jedynym wyjściem jest utworzenie nowej strony, na nowej domenie i zbudowanie wszystkiego od podstaw. Jest jednak prostsze wyjście, które oszczędzi nam wiele czasu i energii. Mowa o dodatku do WordPress’a o nazwie WPML. WPML jest narzędziem bardzo wygodnym i łatwym w obsłudze. Cała konfiguracja przebiega w panelu zarządzania naszej strony www.

Nie musisz się ograniczać jedynie do tłumaczeń. Możesz w poszczególnych językach wstawiać dodatkowe treści, tak by dopasować się do Twojego odbiorcy z innego kraju. Przykładowo możesz w wersji angielskiej utworzyć o wiele więcej podstron, niż w polskojęzycznej – od Ciebie zależy, co przedstawisz odbiorcom z danego kraju!

Obsługa wielu języków WPML

Zalety WPML

Wprowadzając dodatkowe języki przy użyciu WPML, każda strona otrzymuje nowy adres URL. Co za tym idzie, powstaje nowa podstrona z unikalną treścią, co ma ogromne znaczenie przy pozycjonowaniu w Google. Wyszukiwarka dodaje do indeksu Twoje nowe podstrony i „docenia”, iż oferujesz coraz więcej treści swoim odwiedzającym z różnych stron świata.

WPML współpracuje z większością szablonów i wtyczek do WordPress’a, co daje Ci swobodę w tłumaczeniu poszczególnych elementów strony. Specjaliści tworzący WPML dbają o to, by ich wtyczka byłą w pełni elastyczna i oferowała szerokie możliwości.

WPML jest na bieżąco udoskonalany, co daje gwarancję, iż będzie działał również z nowymi wersjami WordPress’a. Aktualizacje nie naruszają naszych ustawień, wszystko jest zachowywane, tak by ograniczyć naszą pracę do minimum.

Darmowa wersja WPML dla NGO

Twórcy WPML chcąc wspierać organizacje non-profit oferują swój dodatek całkowicie za darmo. Doceniają dobroczynną pracę fundacji i oferują swoje wsparcie w tych działaniach. Jeśli prowadzisz stronę www na WordPressie i chcesz aby Twoja organizacja docierała do odbiorców z różnych państw – skorzystaj z WPML dla NGO!