Oprócz firmy Google swoją ofertę dla organizacji Non-profit przygotował również Microsoft. Amerykański potentat oferuje pakiet narzędzi biurowych Office 365 działających w chmurze. Narzędzia ułatwiają współpracę oraz umożliwiają szybkie udostępnienie dokumentów.
Narzędzia Office 365 oferują podobną funkcjonalność co Google Apps. Twoja organizacja pozarządowa może skorzystać z darmowej skrzynki pocztowej, kalendarzy, dysku do przechowywania danych, a także korzystać z dokumentów równolegle z innymi współpracownikami. Ponadto w pakiecie otrzymujecie możliwość tworzenia stron internetowych i intranetowych, a także prowadzenie czatów i wideokonferencji.
Zalety Office 365 dla organizacji Nonprofit
Największym plusem narzędzi Microsoftu jest ich dostępność. W każdym miejscu, w którym masz dostęp do Internetu, możesz korzystać z plików oraz dokumentów umieszczonych w chmurze. Równolegle z innymi współpracownikami możesz pracować na jednym dokumencie – nawet z drugiego końca świata!
Usługi zostały zabezpieczone, tak by dokumenty nie dostały się w niepożądane ręce. Nie musisz więc szukać administratora, który zadba o bezpieczeństwo danych. Twoim zadaniem jest jedynie przydzielanie dostępu do plików zaufanym osobom oraz wyjaśnienie, jak wygląda praca z narzędziami Office 365. Firma Microsoft to lider branży technologicznej, co gwarantuje nam niezawodność ich usług.
Do pakietu narzędzi zaliczamy między innymi takie narzędzia jak Outlook, Word, Excel, PowerPoint, SharePoint, Lync i wiele, wiele innych. To szeroko znane oprogramowanie, z którego każdego dnia korzysta wiele milionów osób. Na pewno Twoi współpracownicy również mieli z nimi styczność.
Narzędzia te są stale aktualizowane oraz tworzone z myślą o prostocie obsługi, co za tym idzie po krótkim zapoznaniu z dostępnymi funkcjami żaden ze współpracowników nie będzie miał problemów z ich obsługą – przynajmniej w podstawowym zakresie.
Warunki korzystania z Office 365 dla organizacji pozarządowych
Do korzystania z programów firmy Microsoft uprawnione są organizacje pozarządowe uznane za dobroczynne w naszym kraju. Muszą mieć charakter niedochodowy oraz prowadzić działalność dobroczynna na rzecz społeczności lokalne, która może obejmować np.:
- pomoc biednym,
- rozwój oświaty,
- poprawę opieki społecznej,
- ochronę kultury,
- ochronę środowiska i przywracanie go do poprzedniego stanu,
- promowanie poszanowania praw człowieka,
- ustanawianie społeczeństwa obywatelskiego.
NGO mogą skorzystać z całkowicie darmowego pakietu narzędzi Office 365, bądź wybrać rozszerzone wersje zyskując znaczny rabat.