Oprócz firmy Google swoją ofertę dla organizacji Non-profit przygotował również Microsoft. Amerykański potentat oferuje pakiet narzędzi biurowych Office 365 działających w chmurze. Narzędzia ułatwiają współpracę oraz umożliwiają szybkie udostępnienie dokumentów.

Narzędzia Office 365 oferują podobną funkcjonalność co Google Apps. Twoja organizacja pozarządowa może skorzystać z darmowej skrzynki pocztowej, kalendarzy, dysku do przechowywania danych, a także korzystać z dokumentów równolegle z innymi współpracownikami. Ponadto w pakiecie otrzymujecie możliwość tworzenia stron internetowych i intranetowych, a także prowadzenie czatów i wideokonferencji.

Zalety Office 365 dla organizacji Nonprofit

Największym plusem narzędzi Microsoftu jest ich dostępność. W każdym miejscu, w którym masz dostęp do Internetu, możesz korzystać z plików oraz dokumentów umieszczonych w chmurze. Równolegle z innymi współpracownikami możesz pracować na jednym dokumencie – nawet z drugiego końca świata!

Usługi zostały zabezpieczone, tak by dokumenty nie dostały się w niepożądane ręce. Nie musisz więc szukać administratora, który zadba o bezpieczeństwo danych. Twoim zadaniem jest jedynie przydzielanie dostępu do plików zaufanym osobom oraz wyjaśnienie, jak wygląda praca z narzędziami Office 365. Firma Microsoft to lider branży technologicznej, co gwarantuje nam niezawodność ich usług.

Do pakietu narzędzi zaliczamy między innymi takie narzędzia jak Outlook, Word, Excel, PowerPoint, SharePoint, Lync i wiele, wiele innych. To szeroko znane oprogramowanie, z którego każdego dnia korzysta wiele milionów osób. Na pewno Twoi współpracownicy również mieli z nimi styczność.

Narzędzia te są stale aktualizowane oraz tworzone z myślą o prostocie obsługi, co za tym idzie po krótkim zapoznaniu z dostępnymi funkcjami żaden ze współpracowników nie będzie miał problemów z ich obsługą – przynajmniej w podstawowym zakresie.

Warunki korzystania z Office 365 dla organizacji pozarządowych

Do korzystania z programów firmy Microsoft uprawnione są organizacje pozarządowe uznane za dobroczynne w naszym kraju. Muszą mieć charakter niedochodowy oraz prowadzić działalność dobroczynna na rzecz społeczności lokalne, która może obejmować np.:

  • pomoc biednym,
  • rozwój oświaty,
  • poprawę opieki społecznej,
  • ochronę kultury,
  • ochronę środowiska i przywracanie go do poprzedniego stanu,
  • promowanie poszanowania praw człowieka,
  • ustanawianie społeczeństwa obywatelskiego.

NGO  mogą skorzystać z całkowicie darmowego pakietu narzędzi Office 365, bądź wybrać rozszerzone wersje zyskując znaczny rabat.