Firmy Google, jak i ich narzędzi nie musimy nikomu przedstawiać, gdyż każdego dnia styczność z ich usługami mają miliony ludzi z całego świata. Część aplikacji jest płatna, a firmy wydają na nie niemałe kwoty. Jednak inaczej ma się sprawa w przypadku organizacji Non-profit. Potentat z Mountain View wspiera działania fundacji i oferuje część narzędzi całkowicie za darmo.
„Ty zmieniasz świat. My chcemy Ci pomóc” – tym hasłem firma promuje swój program Google dla Organizacji Non-profit, który ma pomóc w docieraniu do nowych ofiarodawców i wolontariuszy. Ponadto narzędzia wspierać działania mające na celu zwiększenie skuteczności działań oraz informowanie o realizowanych inicjatywach.
Usługi Google dla organizacji Non-Profit
Google Ad Grants
Dzięki Google Ad Grants, organizacje Non-profit mają szansę otrzymać nawet 10 tysięcy dolarów budżetu reklamowego w systemie AdWords. Tak wysoka suma pozwala na dotarcie z Waszą stroną www do tysięcy potencjalnie zainteresowanych osób. Dzięki reklamie w AdWords masz szansę dotrzeć ze swoimi projektami do wielu ludzi, którzy z chęcią zaangażują się w Twoje akcje. Ad Grants umożliwi Ci pozyskanie darowizn, znalezienie nowych rąk do pomocy oraz zwiększenie świadomości społecznej.
Google Apps
Aplikacje Google’a pomogą Tobie i Twoim współpracownikom w osiągnięciu jeszcze większej efektywności działań. Wielką zaletą narzędzi jest możliwość dzielenia się efektami pracy i współpracy online. Dzięki programowi Google, uzyskasz dostęp do zaawansowanych wersji takich narzędzi jak Gmail, Kalendarz, czy Dysk Google. Twoja organizacja będzie mogła przechowywać w chmurze aż 30 GB danych. Wasze dokumenty będą w pełni bezpieczne i dostępne z każdego zakątka ziemi, w którym jest dostęp do Internetu.
YouTube dla Organizacji Non-profit
Google przygotował specjalną wersję kont na YouTube dla NGO. Działania w tym serwisie umożliwią Ci budowanie wizerunku Twojej organizacji oraz przekazanie istotnych kwestii w formie video. To właśnie za sprawą filmów najłatwiej dotrzeć do ludzi i przekonać ich o słuszności swych działań. Pokaż zainteresowanym, czym się zajmujecie, jak wykonujecie swoją pracę, z jakimi trudami spotykacie się każdego dnia – przybliż im działanie Twojej fundacji. Dzięki nakładkom na Waszych nagraniach video, będziecie mogli nawołać do określonych działań, takich jak chociażby wypełnienie formularza zgłoszeniowego dla wolonatriuszy, czy przekazanie darowizny.
Poza powyższymi narzędziami, Google przygotował serię internetowych przewodników i szkoleń, które pomogą w efektywnym wykorzystywaniu narzędzi. Dodatkowo firma udostępniła studia przypadków, dzięki którym masz szansę poznać historię organizacji biorących udział w programie.
Kto może skorzystać z Google dla NGO?
Do programu mogą dołączyć organizacje pozarządowe należące do jednej z tych kategorii:
- Organizacje Pożytku Publicznego zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) prowadzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości
- Fundacje i stowarzyszenia zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS), które nie mają statusu Organizacji Pożytku Publicznego
Z programu Google’a nie mogą skorzystać:
- Podmioty i organizacje państwowe,
- Szpitale i organizacje opieki zdrowotnej,
- Szkoły, ośrodki zajmujące się opieką nad dziećmi, instytucje akademickie i uniwersytety (działy charytatywne organizacji edukacyjnych mogą uczestniczyć w programie).
Fundacja ePolak pomaga organizacjom Nonprofit w dołączeniu do programu firmy Google, a także wspiera we wdrożeniu kampanii reklamowej i dalszym jej prowadzeniu!