Google Analytics dla Sklepów Internetowych

Prowadząc sklep internetowy Twoim celem z pewnością jest stałe zwiększanie sprzedaży. Dużym krokiem w tym kierunku jest analityka internetowa dla sklepów, która pomaga dostarczać klientom tego czego oczekują! Niezwykle istotna jest analiza statystyk odwiedzin pod dobrym kątem – samo sprawdzenie ilości wejść nie wystarcza! Dzięki takim narzędziom jak Google Analytics, czy Tag Manager możesz uzyskać znacznie obszerniejsze dane, które pomogą w rozwoju Twojego sklepu!

Z pewnością ciekawi Cię, kto odwiedza Twój sklep, a co za tym idzie kim są Twoi potencjalni klienci? Z jakich stron do Ciebie trafiają oraz na jakich urządzeniach przeglądają Twój sklep interntowy? Która z prowadzonych kampanii reklamowych przynosi największe zyski, a która jest zwykłą stratą pieniędzy? Dzięki analityce dla sklepów internetowych uzyskasz odpowiedz na te pytania oraz wiele, wiele innych! Dowiesz się również, które z produkty i kategorie są najchętniej przeglądane, a co za tym idzie upewnisz się, jakie potrzeby mają Twoi klienci. To właśnie najchętniej odwiedzane podstrony dopasujesz pod swoich klientów i tym samym zwiększysz sprzedaż.

Zebrane dane umożliwią Ci wyciągnięcie wniosków, które pozwolą na rozwijanie strategii Twojego sklepu internetowego. Możesz dzięki temu oszczędzić wiele czasu, jak również pieniędzy.

Analityka internetowa - urządzenia, z których korzystają odwiedzający

Analiza prowadzonych działań marketingowych

Czy analiza prowadzonych działań marketingowych jest dla mnie?

Prowadząc działania sprzedażowe w Internecie, przez Twój sklep przewija się tysiące osób. Każdego dnia wchodzą nowe osoby, z różnych kanałów dotarcia. Zazwyczaj trafiają do Ciebie dzięki reklamom, w które inwestujesz spore pieniądze. Czy jednak wiesz, która z form reklamy przynosi Ci największy zysk, a która z nich jest kompletną stratą pieniędzy? Nie trać pieniędzy – inwestuj w promocję, która się zwróci z nawiązką!

Analiza internetowa nie należy do łatwych tematów – jest czasochłonna i wymaga odpowiedniej wiedzy, a także umiejętności wyciągania trafnych wniosków. Co powiesz na naszą propozycję – nasi specjaliści przeprowadzą dla Ciebie dogłębną analizę sklepu internetowego pod kątem określonego celu w witrynie, dzięki którym poznasz mocne i słabe strony promocji, na którą wydajesz pieniądze. Koniec z niepotrzebnymi wydatkami – od teraz będziesz inwestować tylko w reklamę, która się zwróci!

Analityka internetowa - kampanie reklamowe

Co obejmuje analiza działań marketingowych?

Raporty systemów analityki internetowej, takich jak chociażby Google Analytics to skarbnica wiedzy – przede wszystkim dla osób obeznanych temacie marketingu internetowego. Niestety statystyki mówią, iż większość osób sprawdza jedynie ilość wejść na swoją stronę! To jednak za mało, by rozwinąć swój biznes do oczekiwanych rozmiarów.

Efektywność kanałów dotarcia

Dzięki przeprowadzonej przez naszych specjalistów analizie pod kątem określonego celu w witrynie masz szansę wycisnąć z raportów analitycznych to co najważniejsze! Dostarczymy Ci informacje o tym, które ze stosowanych form reklamy przynoszą Ci największe zyski. Co więcej, dowiesz się również, w które kanały promocji nie powinieneś inwestować, gdyż są stratą pieniędzy.

Skuteczność kampanii reklamowych

Nie ograniczamy się jedynie do analizy form promocji, ale idziemy o krok dalej! Masz szansę dowiedzieć się, które z przeprowadzonych kampanii reklamowych cieszyły się największym zainteresowaniem, a które były totalnie ignorowane przez potencjalnych klientów. Nie popełniaj tych samych błędów, wyciągaj wnioski na przyszłość!

Mapa cieplna czasu zamówień

Dostarczymy Ci mapę cieplną czasu zamówień. Pewnie zapytasz, w czym Ci ona pomoże? Dzięki analizie godzin i dni, w których Twoi klienci dokonywali zamówień, masz szansę na dostosowywanie stawek reklam! Co za tym idzie, w czasie, w którym jest zwiększone prawdopodobieństwo sprzedaży produktów, Twoja reklama będzie pojawiać się częściej niż zwykle. Dzięki temu rozwiązaniu nie zmarnujesz budżetu reklamowego!

Urządzenia, z których korzystają klienci

Każdego dnia korzystamy z urządzeń mobilnych – smartfonów i tabletów. Z tych urządzeń korzystają również Twoi klienci, czy wiesz jednak jak wygląda sprzedaż w ich przypadku? Czy Ci sami użytkownicy odwiedzają Cię z kilku urządzeń, a może finalizują transakcję od razu? Nic nie stoi na przeszkodzie byś dowiedział się, na jakich urządzeniach Twoja witryna jest najczęściej wyświetlana. Jasno ocenisz, gdzie leży problem niskiej sprzedaży oraz dostosujesz swój sklep pod urządzenia, z których korzystają Twoi odwiedzający.

Dane demograficzne i geograficzne

Czy wiesz kto najczęściej odwiedza Twój sklep, a kto dokonuje zakupu? Masz szansę uzyskać informację o tym, z jakich regionów pochodzą Twoi potencjalni klienci, a także, w jakim wieku są oraz czym się interesują. Dostosuj swój komunikat marketingowych pod osoby z danej grupy, dzięki czemu zwiększysz szansę na sprzedaż produktów. Nie trafiaj do mas, tylko do Twojej grupy docelowej!

Analityka internetowa - dane geograficzne

Jakie efekty osiągnę?

 • Otrzymasz dogłębną analizę pod kątem określonego celu w sklepie internetowym,
 • zweryfikujesz skuteczność kanałów dotarcia do klientów,
 • dowiesz się, które kampanie przyniosły najlepsze rezultaty, a które były stratą pieniędzy,
 • oszczędzisz czas i pieniądze dzięki wiedzy, w jakich dniach i godzinach sprzedajesz najwięcej,
 • sprawdzisz do jakiej grupy osób (dane demograficzne, jak i geograficzne) warto dostosować swój przekaz,
 • będziesz mógł rozwijać biznes i więcej zarabiać poprzez trafne inwestycje, jak i dostosowanie wersji sklepu internetowego do urządzeń, z których najczęściej korzystają Twoi klienci.

Wdrożenie analityki w sklepie internetowym

Co zyskam dzięki statystykom Google Analytics?

Dzięki narzędziu do analityki internetowej Google Analytics możesz m.in.:

 • analizować źródła ruchu – zdefiniujesz te najbardziej wartościowe, które należy dalej rozwijać oraz te bezwartościowe, którymi nie warto się zajmować
 • analizować demografię swoich klientów – poznasz m.in. ich płeć, wiek, zainteresowania
 • analizować kwestie techniczne – dowiesz się np. ilu użytkowników korzysta z Twojego sklepu internetowego z urządzeń mobilnych – dzięki temu będziesz w stanie zdecydować, czy inwestować w rozwiązania mobilne dla swojego serwisu
 • analizować zawartość Twojego sklepu internetowego – sprawdzisz, które produkty czy kategorie cieszą się większym zainteresowaniem odwiedzających i które warto dalej rozwijać

Analityka internetowa - Persony - zainteresowania

Integracja Google Tag Manager

Dzięki wykorzystaniu Google Tag Manager pozbędziesz się problemów związanych z ciągłymi zmianami w kodzie, uciążliwych integracji i zmniejszysz ilość kontaktów z działem IT do minimum. W ramach naszych działań zintegrujemy:

 • Tag śledzący Google Analytics wraz z funkcjami reklamowymi
 • Śledzenie konwersji Google AdWords
 • Remarketing Google AdWords
 • Kod niestandardowych odbiorców Facebook
 • Standardowy kod śledzenia Sales Manago
 • Automatyczne śledzenie zdarzeń
  • kliknięcia w mail
  • kliknięcia w telefon
  • wysłanie formularzy
  • głębokość przewijania strony
  • śledzenie linków wychodzących
 • Inne integracje, których potrzebujesz.

Przygotowana przez nas oferta jest szansą dla każdego sklepu internetowego – zarówno dużego, jak i małego. Naszym celem jest pomoc w wykorzystaniu analityki internetowej do zwiększania skuteczności działań firm w Internecie. Gwarantujemy, że pieniądze zainwestowane w analizę statystyk zwrócą się kilkukrotnie – nie wydasz już nawet złotówki na formy reklamy, które nie przynoszą zysku, dopasujesz treści do swoich klientów i przekonasz się, które podstrony cieszą się największym zainteresowaniem!

Masz pytania lub jesteś zainteresowany analityką internetową dla swojej strony, bądź sklepu? Wypełnij poniższy formularz:

Nazwa Organizacji/Firmy/Jednostki Samorządowej (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

500 000 zł na promocję NGO?!

Skontaktuj się z nami w sprawie grantu Google AdWords i zdobądź darmowe środki na promocję Twojej organizacji w Internecie!

Sprawdź pocztę i potwierdź adres email

Pin It on Pinterest