Google AdWords dla Sklepów Internetowych

Reklama Google AdWords pozwoli Ci pozyskać ruch z wyszukiwarki, dzięki któremu wzrośnie sprzedaż Twoich produktów. Kampanię AdWords dla sklepów internetowych skierujemy tylko i wyłącznie do osób potencjalnie zainteresowanych Twoją ofertą. Będą to osoby szukające produktów, które oferujesz. Nie chybiaj z reklamą – trafiaj do osób, które mogą stać się Twoimi klientami!

Reklama AdWords to nie tylko linki tekstowe w wynikach wyszukiwania, ale również sieć reklamowa, która składa się z wielu milionów stron na całym świecie. Nie nie stoi na przeszkodzie, by Twoja reklama pojawiła się w serwisie YouTube, czy poczcie Gmail.

Reklama Google AdWords to potężne narzędzie reklamowe, dzięki któremu wykorzystujemy intencję szukającego do wyświetlenia mu reklamy. Dodatkowo osobom, które odwiedziły Twój sklep internetowy oraz wykonały pewne akcje, możemy wyświetlić całkiem inny komunikat reklamowy.

Rozwiń swój sklep dzięki Google AdWords

Reklama Google AdWords pomoże Ci w poszerzeniu obszaru działalności Twojego sklepu internetowego. Możesz reklamować się zarówno w Twoim regionie, całej Polsce, a nawet w innych krajach z całego świata. To od Ciebie zależy do kogo chcesz trafić ze swoimi produktami.

Reklama ta znacznie wyprzedza inne formy reklamy, takie jak chociażby ulotki, czy reklamę w radiu i telewizji. W tym przypadku masz pewność, że osoba oglądająca Twoją reklamę szuka tego, co oferujesz. Nie marnuj budżetu przeznaczonego na promocję – sprawdź AdWords dla sklepów internetowych!

Reklama Google AdWords dla sklepów internetowych

Reklamy Google AdWords to doskonałe rozwiązanie dla e-commerce, dzięki możliwościom systemu reklamowego możemy wyświetlić produkty z Twojego sklepu w postaci reklamy tekstowej lub obrazkowej z produktami ze sklepu, bezpośrednio w wynikach wyszukiwania.

Reklamując sklep internetowy poprzez Google AdWords zyskujesz możliwość wyświetlania reklam graficznych w sieci reklamowej Google, która obejmuje miliony witryn w całym Internecie.

Kolejną możliwością zwiększenia sprzedaży w Twoim sklepie internetowym są reklamy asortymentu sklepu w systemie pocztowym Gmail. Możesz również zwiększyć popularność sklepu przy pomocy reklamy wideo na YouTube.

Interesują Cię te wszystkie możliwości? Poniżej znajdziesz opis każdego typu reklamy AdWords dla e-commerce. Jeśli wolisz porozmawiać – zadzwoń!

Reklama Google AdWords

Rodzaje reklamy Google AdWords

Kampania produktowa PLA

Kampania produktowa Google AdWords bazuje na listach produktów w Twoim sklepie internetowym. Użytkownik szukając produktów w internecie otrzymuje reklamę, która zawiera zdjęcie, nazwę produktu, nazwę sprzedawcy oraz cenę poszukiwanego produktu.

Reklama produktów może zostać wyświetlona również w sieci reklamowej. Potęgą tego typu kampanii jest możliwość osadzenia reklamy w kontekście strony, co wraz z wykorzystaniem remakretingu zwiększa szansę konwersji w Twoim sklepie internetowym.

Kampanie produktowe PLA AdWords
Reklama w sieci wyszukiwania AdWords

Sieć wyszukiwania Google AdWords

Reklama w sieci wyszukiwania jest reklamą tekstową, która wyświetla się w odpowiedzi na wpisywane zapytania użytkowników. Wyświetla się w formie tzw. linków sponsorowanych. Sieć wyszukiwania to miliony odsłon dziennie i tysiące potencjalnych klientów. Pomyśl, ile razy dziennie korzystasz z wyszukiwarki Google? Twoi potencjalni klienci też to robią!

Sieć wyszukiwania obejmuje również partnerów korzystających z silnika wyszukiwarki Google. Mowa o stronach takich jak chociażby onet.pl, wp.pl, czy gazeta.pl

Sieć Reklamowa (GDN)

Kampania AdWords w sieci reklamowej jest graficzną forma reklamy Twojego sklepu internetowego. Reklamy te są dopasowane do serwisów pod kątem tematyki. Dzięki czemu docieramy reklamą do większej liczby osób potencjalnie zainteresowanych Twoimi produktami.

Wyświetlając reklamę w serwisach o podobnej tematyce, zyskujesz większe zainteresowanie oraz możliwość sprzedaży Twoich produktów. Reklama w sieci reklamowej to źródło jakościowych wejść na Twoją witrynę!

Sieć reklamowa Google AdWords
Reklama na YouTube - AdWords

Reklama Video na YouTube

YouTube jest drugą co do wielkości wyszukiwarką, zaraz po Google. Mamy więc gwarancję, iż nasza reklama dotrze do sporego grona osób, które są zainteresowane naszymi produktami. Internauci chętnie oglądają nagrania video, więc mamy otwartą drogę od zyskania popularności.

Kampanie reklamowe z treściami wideo w serwisie YouTube, a także w serwisach wyświetlających filmy z YouTube to doskonałe narzędzie reklamy i zwiększenia rozpoznawalności Twojego firmy!

 

Reklama Gmail (GSP)

AdWords Gmail Sponsored Promotions to reklama Twojego sklepu internetowego bezpośrednio w skrzynce pocztowej Gmail – najpopularniejszym serwisie oferującym darmową przestrzeń na wiadomości e-mail.

Kampania GSP sprawdza się najlepiej w:

  • Budowaniu świadomości marki oraz zwiększaniu przywiązania do marki
  • Zwiększaniu zainteresowania grupy odbiorców
  • Generowaniu bezpośredniej sprzedaży
  • Wykorzystując specjalny format reklamowy reklama-zwiastun, zapewniasz maksimum dostępnej powierzchni reklamowej dla swoich produktów.

Unikalne kierowanie reklam dopasowane pod kątem konkretnej grupy odbiorców, umożliwia dotarcie tylko do osób zainteresowanych Twoją ofertą.

Reklama Gmail - AdWords

Pomiar skuteczności kampanii Google AdWords dla sklepów internetowych

Najlepszym sposobem oceny skuteczności kampanii AdWords, jak i całości działań w wyszukiwarce jest mierzenie stopnia realizacji zamierzonych celów i konwersji za pomocą Google Analytics. W tym przypadku należy pamiętać o tym, że stopień konwersji zależy również od strony docelowej, od użyteczności Twojego sklepu, dlatego też podczas kampanii AdWords należy dbać o optymalizację sklepu internetowego pod kątem konwersji.

Statystyki kampanii AdWords dla sklepów internetowych

Fundacja ePolak.org – Rozwijamy Polskę w Internecie

Dowiedz się więcej!

 

Nazwa Organizacji/Firmy/Jednostki Samorządowej (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

500 000 zł na promocję NGO?!

Skontaktuj się z nami w sprawie grantu Google AdWords i zdobądź darmowe środki na promocję Twojej organizacji w Internecie!

Sprawdź pocztę i potwierdź adres email

Pin It on Pinterest